Kolejne dni Zielonej Szkoły stały pod znakiem sportu i historii. W drugim dniu po rozegraniu meczy w kilkudniowym turnieju piłki nożnej, podczas których emocje sięgały zenitu, dzieci udały się na pyszny obiad i zasłużony odpoczynek na plaży. Dzień zakończyły przygotowanymi przez właścicieli pensjonatu gorącymi kiełbaskami z grilla. W kolejnym dniu uczniowie naszej szkoły pojechali zwiedzać Półwysep Helski.

Dzieci odwiedziły symboliczny „koniec Polski”, wraz z przewodnikiem dokładnie poznały historię, florę i faunę Pomorza, a także kulturę tutejszych mieszkańców. Dalej uczniowie udali się do Muzeum Obrony Wybrzeża i Muzeum Helu gdzie przewodnik zapoznał wszystkich z krwawą historią II Wojny Światowej rozgrywaną na tych terenach, życiem codziennym i kulturą mieszkańców Kaszub. Jednym z żelaznych punktów każdej Zielonej Szkoły jest pisanie i wysyłanie kartek pocztowych z pozdrowieniami. W tym roku nie było inaczej. W dniu wczorajszym dzieci pisały pozdrowienia, a dziś wspólnie wysłaliśmy je podczas wycieczki. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły Władysławowo gdzie mały czas na zakupy pamiątek i smacznych przekąsek. Późnym wieczorem chętni mieli okazję udać się na oglądanie zachodu słońca, który przy bezchmurnym niebie wyglądał przepięknie. Te dni, mimo, iż wymagające, były bardzo przyjemne i pełne wrażeń.