10 listopada 2023 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swojej wychowawczyni mgr Pauliny Michalec.

Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Pana Rafała Szarłowicza. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.
Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.