W 105. rocznicę odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej miała miejsce patriotyczna lekcja historii. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, który
w pełnej, czterozwrotkowej wersji zaintonował chór szkolny.

Tym samym biecka Jedynka znalazła się w gronie prawie 20 tysięcy szkół, przedszkoli i placówek z całej Polski, w których o symbolicznej godzinie, 11.11 wybrzmiały słowa hymnu państwowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Kolejną część poprowadzili uczniowie las szóstych, Apolonia Marszałek i Artur Stępień, przypominając zgromadzonym polską, trudną drogę do niepodległości, drogę znaczoną zrywami powstańczymi, represjami zaborców,ale też nadzieją na odrodzenie wolnego, niezależnego państwa polskiego. Narracji historycznej towarzyszyła recytacja strof patriotycznych w wykonaniu uczniów z klas V-VIII. 

Po stu pięciu latach niewoli Polska wróciła na mapy nie tylko przez zabiegi polityków, lecz także dzięki
wysiłkowi zwykłych ludzi, którzy polskość nosili w sercach, przekazywali ją kolejnym pokoleniom, uczyli szacunku dla ojczyzny i podtrzymywali pragnienie wolności. Im składamy hołd, przypominając, iż ojczyzna to nasz wielki, zbiorowy obowiązek.