„By czas nie zatarł i niepamięć”

W dniu 6 października b.r. ósmoklasiści - członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką
p. J. Wantuch-Skorupy i p. Marka Kędziora wzięli udział w kolejnej edycji akcji porządkowania cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej.

Organizatorami akcji są policjanci z Klubu Górskiego „Orły” PTTK Oddział Mazowsze działającego przy Komendzie Stołecznej Policji. Wraz z przedstawicielami m.in. straży granicznej mundurowi od czwartku sprzątali zabytkowe cmentarze z okresu I wojny światowej znajdujące się w Małopolsce. Nasi wolontariusze włączyli się w sprzątanie cmentarza wojennego nr 106 w Bieczu.
Praca funkcjonariuszy i uczniów pokazała, że współdziałanie starszych i młodszych jest możliwe, jest także potrzebne, aby w młodym pokoleniu zaszczepić odpowiedzialność za historyczne dziedzictwo, które jest elementem naszej narodowej tożsamości. Jesienna akcja porządkowania nekropolii odbyła się po raz ósmy.


Tekst: J.Wantuch – Skorupa
Foto: J.Wantuch-Skorupa, M. Kędzior.