DSCF0390
Jak co roku 25 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Bieczu z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani mgr Jolanty Wantuch-Skorupa, Szkolnego Klubu Młodego Europejczyka, pani mgr Agnieszki Żegleń jak również Ligii Ochrony Przyrody, pani mgr Elżbiety Nędzy obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Jak co roku 25 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Bieczu z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani mgr Jolanty Wantuch-Skorupa, Szkolnego Klubu Młodego Europejczyka, pani mgr Agnieszki Żegleń jak również Ligii Ochrony Przyrody, pani mgr Elżbiety Nędzy obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji uczniowie przynieśli do szkoły swoje maskotki, obecność misia na lekcji dawała sygnał nauczycielom, że tego ucznia dziś się nie pyta. Odbyły się również dwa konkursy tematyczne, konkurs wiedzy o małych i dużych misiach oraz konkurs plastyczny. Szkolny Klub Młodego Europejczyka wraz z opiekunem, p. mgr Agnieszką Żegleń zorganizował Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszego Euro Misia. W tym roku uczniowie dodatkowo w swych pracach proszeni zostali uwzględnić barwy krajów szkół partnerskich z programu Comenius w którym uczestniczy nasza szkoła, czyli Grecji, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Łotwy. Natomiast konkurs wiedzy o małych i dużych misiach „Misie świata" zorganizowany został przez opiekuna Ligii Ochrony Przyrody, panią mgr Elżbietę Nędzę.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się na comiesięcznym apelu porządkowym 3 grudnia 2013. Dyplomy i nagrody wręczał Dyrektor ZS nr 1 w Bieczu, pan mgr Stanisław Kalisz. Gratulacje i dyplomy otrzymali również laureaci innych konkursów gminnych i powiatowych.

Lista Laureatów:

• Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszego Euro Misia
I miejsce – Gabriela Data (kl.V) i Weronika Tarko (kl. V)
II miejsce – Mikołaj Szetela (kl. IV a)
III miejsce – Renata Mazur (kl IV) i Weronika Kanicka (kl.VIa)
Wyróżnienia – Kacper Mierzwa (kl. ) i Wiktoria Płazinska kl (IVa)

• „Miś":
I miejsce – Piotr Wojtaszuk