15 stycznia na hali sportowej w Bieczu odbył się turniej mini siatkówki chłopców z klas V i VI Szkół Podstawowych w kategorii „trójek". Organizatorem wydarzenia był UKS Jedynka Biecz i Biecka Akademia Siatkówki działająca przy Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Gimnazjum Nr 1 w Bieczu.

Do rywalizacji przystąpiło 21 zespołów ze szkół z: Libuszy, Korczyny, Strzeszyna, Sitnicy, Bobowej, Gorlic i obu szkół z Biecza. Rozgrywki rozpoczęły się od gier w czterech grupach gdzie drużyny grały ze sobą systemem gry „każdy z każdym". Następnie zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w grupach zagrały w finale A o miejsca 1-4, zespoły z drugich miejsc w finale B o miejsca 5-8 i drużyny z trzecich miejsc w finale C o miejsca 9-12. Łącznie rozegrano 63 mecze, w których zawodnicy prezentowali ambitna postawę oraz duże umiejętności siatkarskie.

Zwycięzcą Noworocznego Turnieju została pierwsza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bobowej, wyprzedzając zespół I i III ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Gorlicach. W ceremonii zakończenia Turnieju udział wziął Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz oraz Koordynator Sportu Gminy Biecz Jan Grygowicz. Każdy uczestnik turnieju niezależnie od zajętego miejsca otrzymał dyplom oraz pamiątkową smycz, a wyróżniający się zawodnicy statuetki.
Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwali Trenerzy SOS Biecz oraz uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z III klasy Gimnazjum.

Trenerzy S.O.S Biecz

{phocagallery view=category|categoryid=132|limitstart=0|limitcount=0}