21 marca, w piękny słoneczny wtorek zgodnie z kalendarzem w progi bieckiej Jedynki zawitała wiosna. A czekali na nią - już bardzo długo - nie tylko uczniowie. Kolorowi posłańcy z gimnazjum i szkoły podstawowej wręczyli symboliczne wiosenne kwiaty dyrekcji i pracownikom szkoły. Dla uczniów Samorząd Uczniowski (z byłym i obecnym opiekunem), zorganizował specjalną akcję, aby wyjątkowo, kolorowo i śmiesznie przywitać Panią Wiosnę.

Uczniowie klas IV -VI wzięli udział w konkursie na najbardziej oryginalne przebranie na powitanie:) Uczestnicy apelu szkolnego wzięli udział w głosowaniu i poprzez wręczanie kwiatowych żetonów, temu kto im się w wiosennym stroju najbardziej podobał, wyłonili zwycięzcę. Zdobywcami "Orderu Wiosny 2017" zostali czwartoklasiści: Weronika Kosiba i Kacper Dutkiewicz. Oni tez otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono drobne upominki, aby nagrodzić ich pomysłowość w przygotowaniu stroju, aktywność, ale przede wszystkim odwagę.
Najstarsi gimnazjaliści, w tym dniu udali się "na wagary" do gorlickich szkól średnich, aby poznać ofertę dalszego kształcenia się, po ukończeniu gimnazjum.

{phocagallery view=category|categoryid=204|limitstart=0|limitcount=0}

tekst: J. Wantuch - Skorupa
Foto: J. Wantuch - Skorupa, Marek Kędzior.