Współpracując ściśle z Polskim Związkiem Wędkarskim nasi uczniowie przeżyli już wiele wspaniałych przygód, mieli okazję odbyć pouczające i ciekawe wycieczki o tematyce ekologiczno przyrodniczej do ośrodka zarybieniowego, a także oddać się zdrowej rywalizacji w organizowanych specjalnie dla nich warsztatach i zawodach wędkarskich.

Rozwijali też swoje talenty plastyczne w związanych z ochroną środowiska i dbałością o naturalne piękno flory i fauny naszego regionu konkursach organizowanych przez PZW. Ponadto dzieci z naszej szkoły regularnie brały udział w spotkaniach szkółki wędkarskiej organizowanych w naszej szkole przez członków bieckiego koła PZW na czele z Prezesem bieckiego koła panem Czesławem Łukaszykiem oraz nauczycielem z naszej szkoły panem Markiem Kędziorem. Spotkania te, regularnie pogłębiające wiedzę na temat ochrony środowiska, dbałości o czystość naszych wód, a także szlifujące wędkarskie rzemiosło doprowadziły naszych uczniów do egzaminu na kartę wędkarską do którego niebawem podejdą. Dzięki temu najmłodsi adepci wędkarstwa w pełni prawnie będą mogli wędkować na wodach PZW, co z pewnością jest dla nich powodem do dumy, GRATULUJEMY ! ! !

{phocagallery view=category|categoryid=338|limitstart=0|limitcount=0}

Autor mgr Marek Kędzior