Jak co roku 10 listopada nasza szkoła obchodziła swoje święto. Przypada ono zawsze w dniu urodzin Patrona Szkoły bpa Marcina Kromera. W tym dniu uczniowie klas IV- VI przeszli pod pomnik patrona na Placu Kromera i złożyli tam wiązankę kwiatów. Nauczyciel historii krótko przedstawiła zebranym uczniom postać Marcina Kromera, jego działalność i zasługi dla Biecza.

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości oraz przypadającą w tym roku setną rocznicą wybuchu I wojny światowej, uczniowie wraz z wychowawcami przeszli na cmentarz wojenny nr 106, gdzie pod kamiennym krzyżem ustawiliśmy zapalone znicze pamięci. Tutaj także p. Skorupa krótko opowiedziała o wydarzeniach z okresu wojny w naszej okolicy.

Po powrocie do szkoły chętni uczniowie wzięli udział w konkursie: "Marcin Kromer - Patron naszej szkoły". Pozostali w tym czasie uczestniczyli w projekcji filmu: "Polski Liwiusz z Biecza". Następnie o godz. 12.00 wspólnie uczestniczyliśmy w okolicznościowej mszy świętej w kościele Św. Anny w Bieczu. Na tym zakończyły się obchody Dnia Patrona dla uczniów szkoły podstawowej.

mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

{phocagallery view=category|categoryid=66|limitstart=0|limitcount=0}