We wtorek 14 czerwca na hali sportowej w Bieczu odbył się gminny festyn sportowy podsumowujący kolejny rok działalności Ogólnopolskiego Programu Sportowego "Mały Mistrz".

W imprezie wzięły udział niemal wszystkie szkoły gminy Biecz z Zespołem Szkół Nr 1 na czele oraz władze miejskie i koordynatorzy programu: Dyrektor Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego w Bieczu Pani mgr Renata Gołębiowska, przedstawiciel Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Waldemar Gramek oraz koordynator programu Pani mgr Katarzyna Kamińska - Grzywacz. Jako formę rywalizacji przyjęto obwód stacyjny - poszczególne sprawności "małego mistrza", w którym każda ze szkół brała udział
w różnych zadaniach sportowych. Każda ze stacji była przygotowywana przez inną szkołę,
a ich organizatorzy wyłaniali najlepszych uczestników. Sprawność rowerzysty, przygotowana przez nauczycieli z bieckiej jedynki, ze względu na swą wyjątkowo ciekawą formę cieszyła się dużą popularnością, a najlepszym zawodnikiem tej stacji okazał się nasz uczeń Bartłomiej Nosal z klasy II c. Na koniec wszystkim uczestnikom wręczono gadżety programu mały mistrz oraz dyplomy za udział, najlepszym dodatkowo pamiątkowe medale. Zarówno dzieci rywalizujące na poszczególnych stacjach, ich opiekunowie jak i organizatorzy bawili się doskonale w rytm muzyki rozbrzmiewającej na hali. Program MAŁY MISTRZ to doskonała inicjatywa skierowana do najmłodszych uczniów szkół podstawowych promująca zdrowy styl życia i sportową rywalizację. Organizatorom i uczestnikom gratulujemy, czekając na kolejną edycje tego wspaniałego programu.

{phocagallery view=category|categoryid=163|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior