W dniach 29.05-5.06 uczniowie bieckiej Jedynki w ramach „Zielonej Szkoły" już po raz czwarty aktywnie wypoczywali nad Morzem Bałtyckim. Trzydziestu sześciu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum spędziło tydzień w miejscowości Jarosławiec, realizując w niecodzienny sposób zadania, wynikające z założonego programu.

Oprócz nauki, która była istotnym elementem wyjazdu, dzieci spędzały wolny czas pod okiem opiekunów bawiąc się na plaży, uczestnicząc w zorganizowanych przez nauczycieli grach, konkursach i quizach, a także zwiedzając nadmorskie miasta i atrakcje turystyczne. W ramach tej ciekawej formy nauki poprzez zabawę i podróże uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, latarnię morską w Czołpinie czy Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego, w którym rozwiązywali przygotowany przez pracowników test wiedzy. Wędrując po Parku obserwowali niezwykłe zjawiska przyrodnicze – okazy nadmorskich drzew iglastych, wydmy i ich ekspansję w głąb lądu. Odwiedzili także galerię rybacką, w której zawodowy rybak z wieloletnim stażem poprowadził fascynującą lekcję życia na morzu. Uczestnicy „Zielonej Szkoły” zwiedzili także Darłowo i Zamek Książąt Pomorskich, zobaczyli przystań w Darłówku z charakterystycznym, unikatowym mostem zwodzonym, a także Gdańsk i jego największe atrakcje: Starówkę, Żuraw, Bursztynową Ulicę, Narodowe Muzeum Morskie. Mieli także okazję przeprawić się na drugi brzeg Motławy kursującym po rzece promem.

Pobyt w Jarosławcu został zakończony uroczystym wręczeniem dyplomów i medali za poszczególne konkurencje. Dla uczniów okazał się udanym i ciekawym doświadczeniem, żywą lekcją przyrody i historii regionu, a także szkołą samodzielności.

mgr Sylwia Szetela

{phocagallery view=category|categoryid=167|limitstart=0|limitcount=0}