11 grudnia 2015 r. klasy I a, III a i III b wybrały się do teatru „MASKA" w Rzeszowie, do którego zaprosił ich Św. Mikołaj. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt: „Opowieść wigilijna". Ta trudna w odbiorze sztuka, ale przedstawiona w przestępny sposób dla młodych widzów zrobiła na oglądających duże wrażenie.

Uczniowie z zachwytem śledzili wszystko to, co działo się na scenie. Zachowanie uczestników zasługiwało na wielkie brawa. Następną atrakcją było zwiedzanie „Muzeum Dobranocek". Tutaj dowiedziały się, jak powstają telewizyjne bajki dla dzieci, zobaczyły najstarsze (ale wiecznie młode) postacie – bohaterów dawnych dobranocek. Większość eksponatów mogły dotknąć i przyglądnąć się im z bliska. Następnie obejrzały kultowe „Dobranocki", które oglądały ich babcie i mamy. Okazało się, że filmy te potrafią dalej uczyć, bawić i wzruszać. Wyjazd do Rzeszowa należał do bardzo udanych.

autor: mgr Marta Nowak-Wojtaszuk

{phocagallery view=category|categoryid=121|limitstart=0|limitcount=0}