Wychodząc naprzeciw szerokiemu wachlarzowi zainteresowań uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu, w placówce podjęto w ostatnim czasie bardzo ciekawą i nietypową inicjatywę. Dzięki przychylności Dyrekcji szkoły, oraz staraniom Pana Czesława Łukaszyka – długoletniego nauczyciela oraz Prezesa Koła PZW w Bieczu, w czwartek 22.03.2018 roku w budynku szkoły odbyło się pierwsze spotkanie nowopowstałej szkółki wędkarskiej skupiającej adeptów tej bardzo popularnej formy spędzania wolnego czasu.

Na spotkaniu omówiono najważniejsze zagadnienia związane z wędkarstwem, odbył się pokaz sprzętu, nakreślono historię, cel i wizję szeroko pojętego, nowoczesnego wędkarstwa opartego o aktywny wypoczynek, poszanowanie przyrody i życie w zgodzie z naturą. Szkółkę prowadzi instruktor wędkarstwa, nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Kędzior. Ze względu na ciekawy program wycieczek terenowych, wyjazdów do ośrodków zarybieniowych, oraz ćwiczeń praktycznych prowadzonych nad wodą inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem.

{phocagallery view=category|categoryid=251|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior