16 listopada to szczególnie ważny moment: szkoły stowarzyszone UNESCO, a więc i biecka Jedynka, obchodzą Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez ONZ w 1995r. właśnie z inicjatywy UNESCO. To święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Niech przypomina Wam o tym nasza grafika.

 
   

Jak co roku, 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, ustanowiony w rocznicę urodzin Walta Disney'a. Niech stanie się okazją do powspominania bajkowych bohaterów dzieciństwa i wspólnej czytelniczej wycieczki do bajkowego świata. Zapraszamy was do zabawy: czy rozpoznajecie wszystkich bohaterów bajek z naszej grafiki?

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

PONIEDZIAŁEK: 7.15 - 8.00, 8.45- 14.30
WTOREK: 7.15 - 14.30
ŚRODA: 7.15 - 8.00. 9.35 - 12.00
CZWARTEK; 7.15 - 13.50
PIĄTEK: 7.15 - 13.45

Drodzy Rodzice!

W związku z przeniesieniem nauczania do domów uczniowie zostali odcięci od zasobów biblioteki szkolnej. W związku z tym biblioteka postanowiła zawitać w Waszych progach:) Codziennie na facebookowej stronie naszej biblioteki szkolnej znajdziecie Państwo czytane fragmenty bibliotecznych przebojów. Przypomnijmy, że na stronie facebooka wystarczy wyszukać: @bibliotekajedynka. Polecamy się zwłaszcza zapracowanym Rodzicom:) Do zobaczenia na facebooku!

Prawo do odpoczynku, prawo do godnego życia, prawo do życia bez przemocy, prawo do nauki- te i inne prawa dziecka, zapisane w Konwencji o Prawach Dziecka przypomnieli w czasie przedświątecznego spotkania uczniowie klas VI c, VI b i VIII a.

Czytaj więcej: Czy znasz swoje prawa?

20 grudnia w przedświątecznym nastroju miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dotyczącego życia i działalności biskupa Marcina Kromera.patrona naszej szkoły.

Czytaj więcej: Konkurs o patronie rozstrzygnięty!

Co wiemy o mitologii słowiańskiej? Prawdopodobnie niewiele, jednak wśród uczniów bieckich szkół nie brakuje ekspertów w tej dziedzinie.

Czytaj więcej: W świecie strzyg, wił i płanetników

Każda okazja jest dobra, by zajrzeć do świata baśni. Taką możliwość wykorzystali uczniowie klas najmłodszych, którzy swą zabawę andrzejkową zamienili w wielki bal postaci z bajek. Na sali gimnastycznej zaroiło się od elfów, rycerzy, smerfetek, smoków i księżniczek. Uczniowie przeszli także wielki test znajomości bajek. Najwierniejszymi czytelnikami baśni i bajek okazali się wychowankowie pani Barbary Chlost z klasy II a. Gratulujemy!

25 października to w kalendarzu świąt nietypowych Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Tego dnia szkolna biblioteka obchodzi swoje imieniny, których nieodłącznym elementem w bieckiej Jedynce jest krzyżówka literacka.

Czytaj więcej: Imieniny biblioteki

Biblioteka w naszej szkole idzie z duchem czasu- od dziś możecie znaleźć ją na facebooku. Wystarczy wpisać @bibliotekajedynka i już jesteście na stronie naszej szkolnej biblioteki. Znajdą się tam aktualności dla czytelników, informacje o wydarzeniach promujących czytelnictwo, aktualności szkolne i informacja o nowościach książkowych, których przybywa dzięki realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Śledźcie profil na bieżąco, czytajcie i lajkujcie!

Biblioteka czynna:

poniedziałek: 7.30-14.30

wtorek: 7.30-8.00, 8.45-14.15

środa: 7.30-13.30

czwartek: 7.30-13.30

piątek: 7.30-12.30

REGULAMIN KORZYSTANIA Z DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W BIECZU

Z dumą informujemy, uczeń kl. VIII a, Dawid Rozkowiński, otrzymał wyróżnienie w VIII edycji konkursu „Mój Beskid Niski”, organizowanego przez Dom Polsko-Słowacki w Gorlicach. Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Beskid Niski w obiektywie naszych uczniów

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak inspirujące i ciekawe jest czytanie książek. Trochę trudniej dać się porwać pasjonującej lekturze, gdy się ma 8-10 lat i tyle ciekawszych rzeczy dzieje się w internecie, telewizji, na forach społecznościowych...

Czytaj więcej: Lubimy czytać!

Jeżeli jesteś typowym uczniem, który:

  • na co dzień uwielbia nosić prestożowe hoodie,
  • przesiaduje na fejsie by lajkować lub hejtować cudze posty,
  • przeżywa epickie chwile w necie grając w fortnajta (xD),
  • nie chce być dzbanem (LOL!),
  • śledzi lajwy gejmingowych youtuberów,
  • czyta niusy na fanpejdżach celebrytów,
    zatrzymaj się na chwilę!

21 lutego, w czwartek, obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne, międzynarodowe święto zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO. Zadbaj tego dnia o poprawność językową własnego języka!

Czytaj więcej: Ta wiadomość jest dla CIEBIE!

PONIEDZIAŁEK: 7.45 - 14.45

WTOREK: 7.30 - 14.30

ŚRODA: 7.30 – 13:00

CZWARTEK: 7:30-10:55, 11:30-14:15

PIĄTEK:  7.30 - 12.00

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to niezwykła rocznica. Inicjatywy podejmowane dla jej uczczenia otwarły przed młodzieżą możliwość wyrażenia własnego patriotyzmu. Biecka Jedynka również włączyła się w obchody tego wyjątkowego święta, realizowane pod hasłem „Urodziny Ojczyzny”.

Czytaj więcej: 100. Urodziny Ojczyzny

Dzień Bibliotek Szkolnych, przypadający na 25 października, przebiegał w naszej szkole pod znakiem potyczek literackich.

Czytaj więcej: Dzień Bibliotek Szkolnych 2018

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, odnoszący się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania 2018

Dzień Postaci z Bajek jest obchodzony na całym świecie 5 listopada każdego roku. Do naszej szkoły bajkowi bohaterowie zawędrowali 24 listopada i w czasie spotkania na sali gimnastycznej zaprezentowali się w całej okazałości. Uczniowie przedstawiali siebie, a także bajkę, baśń lub książkę, z której pochodzą. Celem zabawy było przybliżenie uczniom tych znanych, ale też tych niesłusznie zapomnianych bohaterów literackich, których przygody pobudzały wyobraźnię, ożywiały emocje i gwarantowały wzruszające chwile w czasie lektury.

Czytaj więcej: Dzień Postaci z Bajek

Październik to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji 25 października biecka Jedynka zorganizowała obchody Dnia Bibliotek Szkolnych pod hasłem IMIENINY BIBLIOTEKI. Biblioteka zaproponowała uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum sprawdzenie własnej wiedzy literackiej poprzez rozwiązanie krzyżówki, której hasła odnosiły się do powszechnie znanych uczniom utworów z kanonu lektur szkolnych, ale także do popularnych pozycji literatury dziecięcej  i młodzieżowej. Krzyżówka adresowana była do dwóch grup wiekowych: uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W zabawie wzięło udział 77 uczniów SP oraz 20 uczniów gimnazjum.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Tego dnia również uczniowie bieckiej Jedynki wzięli udział w szkolnych obchodach tego dnia.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania

Rozpoczynamy rok szkolny 2017/2018 w bibliotece bieckiej Jedynki.

Czytaj więcej: Nowe otwarcie w bibliotece szkolnej

Drodzy Uczniowie,


na początku września zdecydowana większość z Was otrzymała zestawy bezpłatnych podręczników i materiałów ćwiczeniowych. Te pomoce zostały Wam wypożyczone na okres jednego roku. Wychowawcy zapoznali Was z regulaminem ich wykorzystania. Pamiętajcie, że podręczniki mają służyć następnym rocznikom. Życzę wszystkim uczniom, by te materiały edukacyjne przyczyniły się do wzrostu wiedzy, umiejętności i kompetencji, a także były bodźcem do poszukiwania własnych dróg rozwoju zainteresowań i poszukiwania informacji – również w bibliotece szkolnej.

 

mgr Anna Guzik

Dzięki współpracy i pomocy finansowej Ministerstwa Edukacji biblioteki szkolne przy szkołach podstawowych w Gminie Biecz otrzymały dofinansowanie na zakup nowych książek w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń". 

Czytaj więcej: Rządowy program 'Książki naszych marzeń"

plakatkarski

Czytaj więcej: "Jan Karski, Człowiek Wolności"

Biblioteka szkolna istnieje od 1945 roku. W okresie ponad 60 lat jej zbiory były kilkakrotnie przemieszczane, w tym również poza teren szkoły. Obecnie biblioteka mieści się na parterze budynku szkolnego przy ulicy Grodzkiej, gdzie zajmuje dwa pomieszczenia. Księgozbiór biblioteki liczy ponad 11 000 woluminów (książek, broszur, podręczników) oraz ok. 500 kaset wideo i edukacyjnych programów multimedialnych). Biblioteka dysponuje Centrum Informacji Multimedialnej, w którym są dostępne 4 stanowiska komputerowe dla uczniów.

W latach poprzednich zbiory biblioteki wzbogaciły się o pozycje zakupione z budżetu szkoły oraz funduszy Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych

Zbiory biblioteczne wzbogaciły się o pakiety edukacyjne omawiające zagadnienia bezpieczeństwa własnego i rówieśników, uzależnień, asertywności, przemocy, zagrożeń młodzieży wkraczającej w dorosłe życie, uczące, jak unikać sytuacji niebezpiecznych. Materiały będą wykorzystane na lekcjach wychowawczych i zajęciach świetlicowych.
Zakupiono również książki poruszające tematykę bezpiecznego spędzania wolnego czasu, konsekwencji złych relacji rodzinnych, niewłaściwych postaw społecznych (ucieczki z domu, łamanie prawa, zagrożenie zdrowia i życia). Stanowią one cenne uzupełnienie zestawu lektur z nowej podstawy programowej zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum.

 

[Rozmiar: 39748 bajtów] [Rozmiar: 44029 bajtów]
W „MIT-ycznej Piwnicy” 
[Rozmiar: 31021 bajtów] [Rozmiar: 30216 bajtów]
[Rozmiar: 30216 bajtów] [Rozmiar: 30216 bajtów]
[Rozmiar: 30216 bajtów] [Rozmiar: 30216 bajtów]
[Rozmiar: 30216 bajtów] [Rozmiar: 30216 bajtów]

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok