Dnia 17 kwietnia 2024 odbyła się w naszej szkole piętnasta edycja gminnego konkursu języka angielskiego dedykowanego najmłodszym uczniom z klas I-III.
Konkurs języka angielskiego dla najmłodszych wpisał się już na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń w naszej gminie. Jego celem jest niezmiennie szerzenie zainteresowań językowych oraz rozwijanie zdrowej rywalizacji wśród dzieci. Jak co roku konkurs składał się z dwóch etapów szkolnego i gminnego. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test dostarczony przez organizatora, który wyłonił trzech reprezentantów danej placówki do kolejnego etapu – gminnego.

W tegorocznej edycji gminnego konkursu języka angielskiego dla najmłodszych wzięło udział 15 dzieci z 5 szkół z terenu Gminy Biecz, tj. ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach i ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu, będącej organizatorem i gospodarzem tego wydarzenia.
Po krótkim przywitaniu przybyłych delegacji szkół przez Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu, Pana Rafała Szarłowicza oraz organizatorkę konkursu, panią Agnieszkę Żegleń, uczniowie przystąpili do napisania testu, który sprawdzał ich znajomość słownictwa i struktur gramatycznych w języku angielskim. Zmaganie się z zadaniami konkursowymi zajęło 45 minut, choć niektórym zdecydowanie mniej. Następnie uczniowie udali się na słodki poczęstunek a komisja, składająca się z nauczycieli z przybyłych szkół, pod kierownictwem pani Agnieszki Żegleń, tegorocznej organizatorki konkursu, oceniała testy i wyłoniła zwycięzców.
Oto laureaci XV Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Najmłodszych:
I miejsce: Tobiasz Świerz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej
II miejsce: Emilia Szylar ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu
III miejsce: Anna Hołda z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach
Przyznano również dwa wyróżnienia dla Alexa Jędrys i Nadii Chrostowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy.
Na zakończenie, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu - Pan Rafał Szarłowicz, wręczył laureatom dyplomy oraz nagrody. Drobne upominki oraz dyplomy za udział otrzymali także wszyscy uczniowie. Zostały również wręczone na ręce przybyłych nauczycieli Podziękowania dla szkół za udział w naszym konkursie.
Nagrody i dyplomy zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców.
Wszystkim laureatom, uczestnikom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Tekst: Agnieszka Żegleń, Zdjęcia: Agnieszka Żegleń, Iwona Wójcik, Agnieszka Stec