W środę 5.06.2019 r., odbyła się ostatnia w tym roku sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. W wyjątkowych okolicznościach przyrody przy przepięknej słonecznej pogodzie w uzdrowisku Wysowa Zdrój nasi reprezentanci: KINGA SMOŁKOWICZ I KAROL ALBRECHTOWICZ mieli przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uczniowie przez dwa lata regularnie brali udział w sesjach współpracując z Burmistrzem Miasta Panem Mirosławem Wędrychowiczem, jednak ta sesja była naprawdę wyjątkowa.

Na początku przywitał wszystkich Pan Prezes Uzdrowiska Wacław Furmanek dziękując za przybycie i oddając do użytku piękną salę konferencyjna. Następnie przewodniczący Paweł Iżykiewicz oficjalnie otworzył obrady. Dalej kilka słów do zgromadzonych przekazał Koordynator Młodzieżowej Rady Pan Jerzy Mikos, wyraził on również ogromną radość z przebiegu dotychczasowej, kończącej się dwuletniej kadencji. W dalszym ciągu obrad, po zatwierdzeniu protokołu IV sesji, przewodniczący przedstawił sprawozdanie z działalności Rady II kadencji. Na koniec wszystkim radnym wręczono skromne suweniry wraz z podziękowaniami za dotychczasową pracę. Kolejnym punktem dnia była wizyta w fabryce - rozlewni wód mineralnych Wysowianka, gdzie uczniowie z bliska mogli poznać cały proces produkcji od wydobycia wody z ujęcia, aż po produkt końcowy. Dalej wszyscy udali się na spacer ścieżką edukacyjną „Dolina Łopacińskigo”, gdzie pod okiem leśnika, w cudownych okolicznościach czerwcowej przyrody młodzież mogła podziwiać wyjątkowe okazy lokalnej flory i fauny, a także aktywnie wypocząć na łonie natury. Po powrocie do uzdrowiska wszyscy zjedli smaczny gorący obiad i udali się do parku zdrojowego na należyty wypoczynek w cieniu drzew, można też było tu kupić sobie małe co nie co, lecz w tak upalny dzień główną rolę grały smaczne lody. Po dłuższym „biwakowaniu” radni wraz z opiekunami wrócili do domu. Oby wszystkie sesje tak wyglądały...

{phocagallery view=category|categoryid=343|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior