Początkiem listopada uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu wzięli udział we wspólnym przygotowywaniu i spożywaniu zdrowego drugiego śniadania. Najmłodsi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, która ma na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Uczniowie przygotowywali kolorowe i smaczne, a co najważniejsze zdrowe kanapki. Wśród składników znalazły się: pełnoziarniste pieczywo, jajka, twaróg, sery i wędliny, a także warzywa: pomidory, ogórki, rzodkiewka, szczypiorek, papryka. Dzieci przygotowywały kanapki wg własnych pomysłów i upodobań. Na deser dzieci jadły jogurty naturalne ze świeżymi owocami, lecz największą popularnością cieszyły się owocowe jeżyki, myszki i szaszłyki.

Szczególne podziękowania należą się dzielnym mamom, które wraz z wychowawcą stały na straży dobrego smaku, porządku w sali i bezpieczeństwa dzieci. SMACZNEGO!!!

{phocagallery view=category|categoryid=113|limitstart=0|limitcount=0}

mgr Sabina Przybylska