Od piątku 19 lutego do dziś, 21 lutego w Krakowie odbywał się Finałowy Turniej Mistrzostw Małopolski Kadetów. W imprezie udział wzięła drużyna kadetów GKPS-u Gorlice składająca się w dużej części z wypożyczonych zawodników UKS Jedynka Biecz – aktualnych uczniów i absolwentów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 1 w Bieczu. Młodzi siatkarze pod wodzą trenera Bartłomieja Niemca, wywalczyli drugie miejsce, zapewniając sobie udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Kadeci rozpoczęli udział w turnieju od sensacyjnego zwycięstwa nad niepokonanym w tegorocznych rozgrywkach zespołem Dunajca Nowy Sącz, gdzie po świetnej grze triumfowali 3:1. W drugim grupowym spotkaniu ulegli zespołowi MKS-u Andrychów 2:3 lecz zdobycie dwóch setów w tym spotkaniu, zapewniło im awans do półfinału imprezy. W wieczornym, sobotnim półfinale Mistrzostw Małopolski Kadetów, drużyna GKPS-u po zaciętym i dramatycznym spotkaniu pokonała zespół Kęczanina Kęty w stosunku 3:2 i zapewniła sobie awans do finału Mistrzostw Małopolski, co dało jej również przepustkę do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

W wielkim finale imprezy gorliczanie spotkali się z gospodarzem turnieju, zespołem UKS-u Hutnik Kraków. Niestety musieli przełknąć gorycz porażki, przegrywając 0:3, tym samym zdobywając srebrne medale Mistrzostw Małopolski.

Mecze grupowe:
GKPS Gorlice - Dunajec Nowy Sącz 3:1 (25:20, 15:25, 25:21, 25:14)
GKPS – MKS Andrychów 2:3 (23:25, 25:21, 20:25, 25:15, 8:15)

Półfinał:
GKPS – UMKS Kęczanin Kęty 3:2 (26:28, 27:25, 13:25, 25:23, 15:10)

Finał:
GKPS Gorice – UKS Hutnik Kraków 0:3