Wtorek był wyjątkowym dniem dla dzieci z przedszkola i klas I-III w naszej szkole. Tuż po śniadaniu, z wielką radością i ochotą, na czele z naszymi najmłodszymi pociechami, wyruszyliśmy na pierwszy w tym roku wiosenny spacer.

Cel był bardzo ważny i wyjątkowy: chcieliśmy głośno wykrzyczeć nad brzegiem Ropy: „Żegnaj zimo zła!”. Uczniowie dzielnie nieśli piękną, samodzielnie wykonaną Marzannę, by następnie wrzucić ją do rzeki i machając na pożegnanie mroźnej zimie, przywitać ciepłą wiosnę. Ach…, jak miło było w pierwszych, nieśmiałych promieniach słońca pobiegać na świeżym powietrzu, posłuchać śpiewu ptaków, obserwować budzącą się do życia przyrodę. Trzeba przyznać, że tegoroczny pierwszy dzień wiosny był naprawdę przyjemny; pozostaje nam tylko życzyć sobie, by każdy następny był lepszy.

{phocagallery view=category|categoryid=201|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: Aneta G.Niziołek