{phocagallery view=category|categoryid=43|imageid=433}   Za nami kolejna już, siódma edycja konkursu języka angielskiego dla najmłodszych uczniów w gminie Biecz.

Tegoroczny konkurs odbył się 9 czerwca. Nauczyciele wraz ze swoimi podopiecznymi z drugich oraz z trzecich klas szkoły podstawowej, przybyli punktualnie na godzinę dziewiątą rano do budynku Zespołu Szkół Nr 1 przy ulicy Tysiąclecia. Wszyscy zostali ciepło przywitani przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu – panią Annę Pelczar-Kozłowską. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów, którzy wcześniej pisząc wewnątrzszkolny test, uzyskali największą liczbę punktów. Jednym słowem, najlepsi z najlepszych.

Dzisiejszy konkurs wyłonił trzech zwycięzców. Test na etapie gminnym nie należał do najprostszych, jak stwierdzili nauczyciele, którzy byli również członkami komisji. Pomimo to, uczniowie poradzili sobie świetnie. Wszyscy uzyskali bardzo wysokie wyniki. Test składał się z pięciu zadań, na wykonanie których uczniowie mieli 60 minut. Po wykonaniu zadań komisja rozpoczęła sprawdzanie prac oraz liczenie punktów, natomiast uczniowie mieli czas na odpoczynek oraz słodki poczęstunek.

Po długim oczekiwaniu nadeszła najważniejsza chwila – ogłoszenie wyników. Uczniowie z niecierpliwością i zaciekawieniem spoglądali na pana Stanisława Kalisza - Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu, który z wielką radością czekał na wręczenie nagród oraz dyplomów. Miejsce pierwsze zajęła Zofia Rak, uczennica z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy. Drugi najlepszy wynik uzyskał Michał Dykas z Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu, natomiast trzecie miejsce przypadło Filipowi Słowikowi , uczniowi Szkoły Podstawowej w Bugaju. Nie tylko wygrani zostali nagrodzeni, każdy uczeń otrzymał symboliczną nagrodę oraz dyplom za udział w konkursie.

Z uwagi na fakt, że w konkursie wzięło udział 21 uczniów klasy trzeciej, konkurs ten był jednocześnie formą podsumowania trzyletniej nauki języka angielskiego, sprawdzenia samego siebie. Jedna uczennica z klasy drugiej ma szansę poprawić swój wynik w przyszłym roku, na który już dziś serdecznie zapraszamy.
Szczególne podziękowania kieruję do nauczycieli opiekunów, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie i sprawili, że całe wydarzenie upłynęło w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

Gratulujemy Wszystkim uczestnikom!

mgr Aneta Gawlik-Niziołek