15
lut

23 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komisariatu Policji w Bieczu – Tomaszem Machowskim. Dotyczyło bezpiecznego spędzania czasu zimą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance, ponieważ policyjny mundur i wyposażenie robią na najmłodszych ogromne wrażenie. Wspólnie ustalone zostały zasady bezpiecznych zabaw na śniegu:

• Rzucając się śniegiem, bawimy się tylko miękkimi śnieżkami.
• Zjeżdżamy na sankach tylko w miejscach do tego przeznaczonych, z dala od jezdni i zbiorników wodnych.
• W czasie zjeżdżania zachowujemy bezpieczną odległość między sobą.
• Nie doczepiamy sanek do samochodu.
• Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach – na sztucznych lodowiskach.
• Powiadamiamy dorosłych o soplach zwisających z dachu.
• Ubieramy się stosownie do temperatury.
• Jesteśmy widoczni na drodze – nosimy odblaski.


Policjant zachęcał również do udziału w konkursie pt. ”Stok nie jest dla bałwanów”. Zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu, sfotografowaniu lub sfilmowaniu dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Autor: mgr Sabina Przybylska

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok