wrz

W dniach 18 i 21 września 2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ,,Sprzątania Świata”, która w tym roku szkolnym ruszyła pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. Klasa VII A razem z wychowawczynią Panią Jolantą Wantuch – Skorupa oraz członkami koła LOP, pod opieką Pani Barbary Abram zaangażowali się w sprzątanie najbliższej okolicy. Wszyscy zaopatrzeni w rękawiczki i kolorowe worki z zapałem porządkowali teren wzdłuż rzeki Ropy. Natomiast klasa IVA uczestniczyła w zajęciach ekologicznych, na których poznali najważniejsze zasady segregacji odpadów.

Akcja miała na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za naszą planetę. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyniosą z tych zajęć jak najwięcej pozytywnych wartości i będą dbać o środowisko nie tylko w czasie zorganizowanych akcji, ale także na co dzień.

Autor: mgr Barbara Abram