We wtorek 17 marca 2015 odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców, w której wystąpiły najlepsze zespoły z gmin powiatu gorlickiego. Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Bieczu, którą tworzyli uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w wyniku losowania trafiła do grupy B, gdzie rywalizowała z Gimnazjum w Łużnej i Gimnazjum w Bobowej. Odniesione zwycięstwa dały Reprezentantom „bieckiej Jedynki" awans do finału. W grupie A rywalizowały Gimnazjum w Kobylance, Gimnazjum nr 6 w Gorlicach oraz Gimnazjum w Moszczenicy. Najlepsi w tej grupie okazali się gimnazjaliści z Gorlic i to oni zmierzyli się z drużyną Gimnajzum Nr 1 w finale. W spotkaniu finałowym zwyciężyli gimnazjaliści z Biecza uzyskując tym samym tytuł mistrza powiatu gorlickiego.

Nad przebiegiem zawodów czuwał Dyrektor PMOS w Bieczu Jerzy Bugno, a uroczystego zakończenia zawodów dokonał Dyrektor ZS Nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz, który pogratulował wszystkim zespołom, wręczył dyplomy oraz życzył powodzenia zwycięzcom na etapie rejonowym. Należy dodać, że jest to pierwszy złoty medal zdobyty w powiatowej gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców przez zespół z Gminy Biecz.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gimnazjum Nr 1 w Bieczu
2. Gimnazjum Nr 6 w Gorlicach
3. Gimnazjum w Bobowej
4. Gimnazjum w Moszczenicy
5. Gimnazjum Kobylance
6. Gimnazjum w Łużnej.

Skład Gimnazjum Nr 1 w Bieczu:
M. Haberek, K. Kosiba, A. Gryga, N. Urbanik, D. Duda, K. Lach, P. Juruś, M. Gotfryd, K. Świerk, K. Pisarczyk, W. Gryga, K. Papciak, Trener: Bartłomiej Niemiec.

mgr Bartłomiej Niemiec

{phocagallery view=category|categoryid=73|limitstart=0|limitcount=0}