Kamil Kosiba jest wychowankiem UKS Jedynka Biecz i zarazem absolwentem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum Nr 1 w Bieczu. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w 2012 roku. W wyniku postępowania kwalifikacyjnego wśród 10 zawodnikówz całej Polski znalazł się Kamil, który został przyjęty do klasy I NLO SMS PZPS Spała na rok szkolny 2015/2016. Szkoła Mistrzostwa Sportowego PZPS Spała została powołana z myśląo szkoleniu uzdolnionej siatkarsko młodzieży. Uczniowie szkoły są jednocześnie trzonem reprezentacji Polski kadetów i juniorów. Młodzież kończąca szkołę trafia do najlepszych klubów w Polsce - wielu z nich zostaje powołanych do Reprezentacji Polski już jako seniorzy.

Jednocześnie Kamil Kosiba został powołany do Reprezentacji Polski Mini – Kadetów,z którą w dniach 3 lipca do 7 sierpnia 2015 roku weźmie udział w trzech zgrupowaniachw Łańcucie, Cetniewie i Kleszczewie.

Jest to wielki sukces oraz ogromny powód do dumy i zadowolenia dla Kamila i rodziców oraz Trenera Bartłomieja Niemca, z którym razem pracowali. Należy również dodać, że od 15 lat nie było zawodnika powołanego do Kadry młodzieżowej i SMS PZPS Spała z terenu powiatu gorlickiego.

mgr Bartłomiej Niemiec