29 września 2017 r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu uczestniczyła w edukacyjnej akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Zachęca ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była przez Patrol Egzaminacyjny podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Uczniowie- egzaminatorzy z klasy czwartej zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów, dorosłych, a także wyszli na ulice, do Urzędu Miasta, Urzędu Pocztowego, Zespołu Obsługi Jednostek, sklepów oraz egzaminowali przypadkowych przechodniów. Wszyscy egzaminowani zdali egzamin i otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania - uczenia się matematyki.

Edyta Żyguła-Matysik

{phocagallery view=category|categoryid=228|limitstart=0|limitcount=0}