29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, odnoszący się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię.

Aby dołożyć własną cegiełkę do obchodów tego dnia, starsze klasy bieckiej Jedynki sięgnęły po poezję Zbigniewa Herberta. Niesztampowe, często zaskakujące wiersze i fragmenty prozy czytane przez nauczycieli na lekcjach pozwoliły na nowo odkryć poetę o niezwykłej wrażliwości w roku szczególnie mu poświęconym.
Młodsze klasy natomiast zostały zaproszone do świata wartości wraz z cyklem opowiadań „Gorzka czekolada”. Lektura niebanalnych historii traktujących pomogła uczniom odkryć to, co w życiu najważniejsze, czyli wartość mądrości, uczciwości, odwagi, wzajemnego szacunku czy życzliwości.
Na podsumowanie jedno zdanie: bez względu na organizowanie specjalnych akcji zachęcających do czytania CZYTAJCIE, KOCHANI!

{phocagallery view=category|categoryid=294|limitstart=0|limitcount=0}