Dnia 30 września 2022r. uczennice naszej szkoły w składzie: Zuzanna Czajka, Amelia Buś, Nadia Górka oraz Oliwia Kania pod opieką nauczyciela biologii Barbary Abram uczestniczyły w jubileuszowym, XX Gminnym Sejmiku Ekologicznym w Korczynie. Celem tegorocznego  zjazdu było uzmysłowienie uczniom, jak bardzo ważna jest ochrona gatunkowa roślin i zwierząt dla zachowania równowagi biologicznej w ekosystemach na całej kuli ziemskiej.

W trakcie spotkania odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego ,,Naturalnie, że chronimy”. Nasza uczennica Zuzanna Czajka wykonała eko-kartkę z kalendarza i to jej praca rywalizowała z innymi. Za udział w konkursie otrzymała dyplom i słuchawki bezprzewodowe, a dla szkoły odebrała pomoc dydaktyczną w postaci stacji pogody.

W dalszej części sejmiku uczennice uczestniczyły w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Stowarzyszenie ,,Ekoskop” z Rzeszowa. Pod okiem doświadczonych trenerów zgłębiały tajniki ochrony przyrody.

Organizatorom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie spotkania  i niezapomnianą lekcję dla Ziemi.

biologia

Nauczyciel biologii