27 listopada bieżącego roku uczniowie klasy 6a i kilku uczniów z klasy 8,  pod opieką nauczycieli - Pani Agnieszki Masłowskiej- Krygowskiej oraz Pani Agnieszki Kosiby, wzięło udział w wycieczce dydaktycznej do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Młodzież miała okazję dowiedzieć się na czym polega tworzenie szkła, poznać historię jego produkcji, wziąć udział w pokazie hutniczym oraz przyjrzeć się technice grawerowania, szlifowania i cięcia tego materiału.

W trakcie zwiedzania uczniowie mogli, za pomocą farb akrylowych i brokatu, samodzielnie ozdobić bombkę choinkową, by potem zabrać ją do domu. Odcisnęli również stempel na ciepłym szkle.

Zachwyt budziły przeróżne szklane wyroby zgromadzone w odrębnych salach wystawowych czy ciekawa trójwymiarowa posadzka. Niektóre wyroby można było nabyć w firmowym sklepiku.

Wizyta w CDS przebiegła w miłej i twórczej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Masłowska-Krygowska